Babiš, Hamáček, Vojtěch aneb, jak začíná diktatura

Marně přemýšlím čím je tato doba jiná. Možná jsem jiný sám. Některé věci nechápu. Například padesátileté revolucionáře, kteří obdivují dvorního šaška ODS Novotného. Nebo nechápu některé, kteří zpívají staré folkové nebo skautské písně ve svých on line přenosech.
Zcela jistě jsem se asi dostal mimo „svou“ generaci a nic na tom nemění fakt, že jsem mimo tu generaci byl vlastně celý život. Zjistil jsem, že mne prudí“rádoby“ pohůnci starých revolucí. Zcela jistě proto, že oni sami nechápou dobu ve správných souvislostech a místo pomoci těm, kteří to potřebují tady u nás, cestují Evropou v době „údajného“ Coronaviru, aby nám zvěstovali, že v Aténách je Akropole zavřená.
Stejně tak nechápu křesťanské aktivisty, kteří se rozplývají nad tím, že bývalý bulvární novinář vytáhne Romskou vlajku a jde do voleb snad těch nejvyšších. Je jim srdečně jedno, že tento člověk (Novotný t.č. starosta Řeporyjí) kráčel přes mrtvoly, likvidoval kohokoli na koho se podíval a od podivných majitelů bulvárních tisků bal plnými hrstmi. A dokonce se s tím netají.
Než, aby mne tento svět otravoval, zrušil jsem je jako přátele tady na FB a nemám zájem o jejich názory.
A demonstrovat také nepůjdu. Jsem už asi starý na revoluce. To ale neznamená, že nemám na politiku názor. Babiš se svou marmeládí armádou i rádoby ČSSD rozkrádá příjmy těch nejchudších a devastuje nejen politiku, ale celou společnost. Je mi z toho zle.
S mocí roste i zodpovědnost a jsem opravdu zvědavý, kdo požene Božského Andreje k zodpovědnosti. Žalob na stát bude „neúrekom“, ale žaloba na osobu, která se za dobu vládnutí vyšplhala mezi TOP10 nejbohatších lidí světa (Forbes). Není divu Babiš je oligarcha za kterým stojí nejen Agrofert a jeho firmy, ale i mediální vliv. A oligarcha s mediálním vlivem je nebezpečný. Marně EU upozorňuje na Babišův střet zájmů.
Snad se najde nějaký mladý právník, který se odváží nabořit toto Impérium? Přitom, porušení zákona o správě věcí (tedy i financí) veřejných je tolik, že normální smrtelník už by uhníval na Mírově. Realita Česka je, že se blíží náš konec v EU a Babiš se stane prezidentem, přičemž mu premiéra bude dělat Hamáček s červeným svetrem!!!
Věřím v mladé, ale promiňte mi povzdech. Na webu a nejen na něm jsou to právě mladí, kteří se interesují v projektech: „Jak vydělat první milion…“, Jak vydat úspěšnou knihu…“, „Jak se stát obchodníkem roku…“, „Jak najít klid ve svém životě…“ atd a každá z nich po slevě bratru za 480 Kč. Věřím, že jejich ziskovost stoupá a ziskovost stoupá i ve školeních „Naučte se pozitivně přemýšlet…“
Pozitivně nepřemýšlím, protože kolem sebe vidím balast, inflaci a nezaměstnanost. Vidím lidi, co žijí z 10 tisíc korun a stojí ty fronty na zlevněné zboží a schodek státního rozpočtu dál roste. Divil bych se kdyby byl pod 1 200 miliardy korun.
Jenže co s tím. Jedno vím jistě. Generace roku 1968 (narozena kolem roku 1968) musí jednoduše vymřít. Mladí třicátníci přestanou psát a pořádat webináře o zbohatnutí (už se na ně vy…te, stejně vám to nikdo nebude mít z čeho platit) a společnost se vrátí ke kořenům, které měla v 18 století. Tedy ne „já“ jedinec, ale rodina a obec. Ne nadarmo se říká, že církev a vůbec víra může sehrát jen pozitivní roli v celém procesu. Jenže to si ty kořeny musíme uvědomit, začít je vnímat a naplnit je živou vodou.
Co tou vodou je. Samozřejmě vzdělání a rodina. Ne jen ta blízká, ale i ta vzdálenější. Člověk si svých kořenů má vážit, má je studovat a jak říkám demonstrovat nepůjdu.

Volit ano, tedy nebudu volit „ANO“, ale vyberu si. Jenže ouha, ono není koho volit. ODS se svým dvorním šaškem, ať mi pan profesor Fiala promine, nestojí ani myšlenka natož program. Okamura, který nás chce vrátit do dob japonského císařství mi nejde pod vousy. ČSSD, která chce být ve vládě za každou cenu už vůbec ne. KDU ČSL nemá ani členy natož kandidáty. Piráti – ti se hledají a neví co se získanou mocí. Takže výsledek je nula.
Nicméně budu politiku sledovat a čím jsem starší, tím mám lepší paměť a na populistickou notu neskočím. Nejsem naivní, jsem realista a naše Česká politika se už dávno oddělila od většiny společnosti.
A tak začíná DIKTATURA.

error

Podpořte nás sdílením - DÍKy

RSS
Follow by Email