Unavené ráno, ale nebyl čas lelkovat. Svatka, která je nechodící mne poslala k lékaři pro potvrzení, že je nemocná. Potřebuje to Úřad práce, aby jí schválil příspěvek na péči, který potřebuje. Jenže onu záležitost telefonicky zařizovala Svatka a tak se stalo, že lékař na potvrzení zapomněl a jeho pobočník o ničem nevěděl. Zbytečná cesta.

Téměř nechodící Svatka by zaměstnala dvě pracovnice pečovatelské služby a mne na plný úvazek.

Další fenomén, který, jak se zdá, funguje, jsou stírací losy. V prodejně tabáku stojí řada důchodců a každý bere los jeden za padesát, dva za stovku. Totéž po mě chce i Svatka a tak vystávám ty fronty a divím se, jak může dospělý zdánlivě rozumný člověk propadnout takové iluzi.

Opět jsem rozesílal CV. Mám pocit, že zbytečně. Je mi nad padesát a dokonce můj známý z Moravy mi zavolal špatnou zprávu, že na recepci, kde jsem se ucházel o místo, hledají mladé pracovníky.

Patrně mi nezbude než se zeptat mentálně retardovaného Lojzy, milenci mé také mentálně retardované sousedky, kde se dají sehnat ty tyče na mytí výloh. Už vím, že prvotní je investice a pak obcházení různých obchodů s prosbou: „Smím vám umýt výlohu?“

Tak jsem četl kdesi v tisku, že když se budou nadále zvedat důchody, tak Česko skončí jako Řecko. Nevím, lidi na východě Německa berou daleko vyšší důchody a Německo nijak nestrádá. Když někomu ze západu řeknu, že beru 500 Euro důchodu, tak jen polkne.

A k tomu na každého zoufalce na internetu čeká nabídka zajímavých úvěrů. To kdybych si sjednal, tak žiju od úvěru k úvěru a to je cesta do pekel.

Včera jsem se díval na podivný americký film, kdy chudý chlapec byl okolnostmi donucen spáchat zločin, tedy unést tři bohaté adolescenty a pak vydírat jejich rodiče. Všechno to skončilo trojnásobnou vraždou, ale hlavní hrdina měl na kontě 2 miliony dolarů. Nepochopil jsem, co nám autor snímku chtěl sdělit, ale rozhodně nebudu vyhledávat možné oběti únosu. Je prostě hrana, mez kteroun jednoduše nepřekročím. Mno, možná jsem už opravdu starý.

Volala mi večer Vlaďka, prý koupila dům u Nového Bydžova a jestli se nechci nastěhovat. Ona je na vozíku, ale je bohatá. Dostala vysoké odškodné za svůj úraz. K bytu, kde bydlí jsem ji před lety pomohl, ale stěhovat se přes půl republiky určitě nebudu.

A k tomu ještě mít starosti o ženskou.

Fakt už stárnu…

error

Podpořte nás sdílením - DÍKy

RSS
Follow by Email